čtvrtek 30. října 2014

Přistižen (Harlan Coben)

Nakladatelství: Knižní klub
Stran: 336
Rok vydání v ČR: 2012

ANOTACE: Chynna, má stejně jako většina mladistvých, jimž Dan Mercer pomáhá, vážné problémy. Telefonicky ho naléhavě žádá o návštěvu. Dan ví, že pokud jí vyhoví, zničí si život. Přesto to udělá. Past sklapne – televizní reportérka Wendy Tynesová ve svém pořadu Dana usvědčuje z pedofilie. Soudu se sice Dan vyhne, nenávisti rozezlených rodičů však nikoli – záhy je před reportérčinými zraky brutálně zavražděn. Po čase začne Wendy trápit svědomí, zda nepřímo nezapříčinila smrt nevinného člověka. Za každou cenu chce znát pravdu, a tak se na vlastní pěst snaží rozkrýt pozadí kauzy, jejíž kořeny podle všeho sahají kamsi do minulosti. Neuhne, ani když dávné tajemné stigma začne ohrožovat i ji…

http://uksherpa.org/g/1a62bf8d56

Daniel Mercer je odhodlán pomáhat mladistvým lidem, kteří mají jisté problémy. Pomoc jedné mladé slečně ho však stojí vše co měl. Když Daniel obdrží naléhavý telefonát od Chynny, vydá se na smluvené místo. Ještě než však zaklepe na červené dveře, přemýšlí, zda je dobrý nápad Chynně pomoci. Má strach a pochyby, ale odhodlání pomoci mladé pacientce je větší a rozhodne se na červené dveře zaklepat. Po vyzvání vstoupí do domu a to se mu stane osudným. Je PŘISTIŽEN. Je přistižen reportérkou Wendy Tynesovou, vdovou a zároveň matkou šestnáctiletého Charlieho. Wendy Daniela usvědčuje před kamerou z pedofílie a odvysílání této reportáže spustí kolotoč událostí, které vedou až k vraždě Daniela Mercera před očima televizní reportérky. Wendy má určitý tip, kdo Daniela zavraždil a rozhodne se na vlastní pěst vypátrat pravdu. Zavraždil Daniela někdo z rodičů dětí, které Daniel obtěžoval ? Nebo to byl někdo, kdo potřeboval Daniela sprovodit ze světa a tahle kauza se mu náramně hodila k jeho činu ? A jak do všeho zapadá zmizení mladistvé Chynny ? Mnoho otázek a jen jedno je jisté. Nic není tak, jak se na první pohled zdá.


http://www.mickeybolitar.com/Harlan Coben je autor, který se všem zaryl do paměti svým dílem Šest let, který vyšel v roce 2014 v nakladatelství Knižní klub. Knihu Šest let si mám v plánu také přečíst, ale "Přistižen" se mi dostal do ruky o něco dříve, tak jsem se rozhodl, že se trochu seznámím s autorovým stylem psaní. Musím říct, že Harlan Coben mě dokázal zaujmout již na prvních stránkách. Již na prvních stránkách se dostáváme k samotnému problému a seznamujeme se s postavami, které jsou velmi sympatické. Alespoň pro mě. Jak Daniela, tak Wendy jsem si oblíbil hned po pár přečtených stránkách.
Když se podíváme na samotný děj, jde o psychologický thriller s detektivními prvky. Moc jsem toho od knihy nečekal a o to více jsem při čtení dostal. Autor se zaměřuje na postavy, které krásně vykresluje do detailu a mě samotnému občas bylo smutno nad osudy některých z nich. Děj je zpestřen vyprávěním z pohledu několika postav. Převážně však sledujeme Wendy, která se pouští do vyšetřování na vlastní pěst a tím se pomalu ale jistě dostává do určitých problémů. 

Obálka mě zaujala hned jak jsem ji viděl a ještě větším překvapením pro mě bylo, když jsem sundal přebal a pod ním se objevila blankytná modř s masivním názvem knihy. Bohužel teď nemám možnost vám vyfotit, jak moc krásná ta kniha pod přebalem je, ale věřte mi, že je úžasná. Kdyby přebal nebyl také tak vyvedený, měl bych jí v knihovně jen tak bez něho. 

Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi psychologické thrillery, které pomalu odkrývají jednotlivé části příběhu a vedou k velkému odhalení. I když je konec trochu předvídatelný, kniha se četla velmi rychle a uspokojila veškerá očekávání. Mám chuť si přečíst další z Cobenových knih.

HODNOCENÍ : 85%   

Četli jset knihu Přistižen, nebo jinou z autorových knih ?? Co na ně říkáte a jakou knihu od tohoto autora by jste mi doporučili ??

2 komentáře: