čtvrtek 25. září 2014

Krevní pouta ( Tanya Huff)


Sérii Krevní pouta vydalo nakladatelství Brokilon a čítá 6 knih, jejíž závěrečná kniha je sborníkem povídek. Série Krevní pouta odstartovala mojí vášeň ke knihám a zároveň jde o moji první dokončenou sérii čítající více než tři díly. 

Knihy jsou na pomezí detektivní/fantasy a vypráví příběh bývalé policistky, nyní soukromé detektivky, Vicki Nelsonové, které jedna vražda změnila celý život. Nález brutálně rozsápaného těla jí přivede do cesty Henryho Fitzroye, upíra a nemanželského syna Jindřicha VIII. Po čas vyšetřování vražd, s nadpřirozenou zápletkou, se mezi Henrym a Vicki vytváří přátelství, které přeroste až v poznání, že jsou jeden pro druhého nepostradatelní.

Dalšími postavami, které doplňují netradiční duo vyšetřovatelů, jsou Mike Celluci, bývalý kolega Vicki Nelsonové a její současný milenec a Tony Foster, obětavý mladík bez domova, který se pro Vicki a Henryho stal nepostradatelným přítelem.

V průběhu série se Vicki se svými přáteli potýká s vyšetřováním mezi vlkodlaky, musí se vypořádat s mumií, a dokonce i s faktem, že někdo oživil mrtvolu Vickiiny matky. Po celou dobu jakéhokoliv vyšetřování se prolíná milostný trojúhelník mezi Vicki, Cellucim a Henrym, který přináší několik zábavných situací a tu správnou dávku romantiky.

Tanya Huff příběh svých knih zasadila do prostředí Toronta, které je přeplněno démonickými silami a bytostmi. Tanyiny knihy vyšli ještě v době, kdy upíři nebyly v kurzu tak, jako jsou v dnešní době. Takže se vracíme do časů, kdy upíři před sluncem prchají do temnot a vlkodlaci umírají stříbrnými kulkami. Dalším kladem na těchto knihách jsou obálky, které patří k těm nejlepším foto obálkám, které jsem měl zatím možnost vidět. No řekněte sami :) .


I když série má své slabší díly, mě nikdy nezklamala a vždy jsem netrpělivě vyčkával, kdy vyjde další pokračování. Podle knižní série je natočen stejnojmenný seriál a vyšlo i volné pokračování série s názvem "Kouř", které se tentokrát zaměřuje na postavu Tonyho Fostera. Tato série čítá 3 knihy.

Sérii Krevní pouta mohu všem jen doporučit.


HODNOCENÍ SÉRIE:  78%

Přečetl jste někdo tuto sérii, nebo alespoň jednu z knih ?? Doufám že nejsem sám :) ?!
Žádné komentáře:

Okomentovat