úterý 26. června 2018

Unboxing #28, #29, #30

Tak se po nějaké době opět hlásím, a to s rozbalováním balíčku. A protože jsem lempl líná, tak se mi doma sešli balíčky 3, a to v rozmezí posledních třech týdnů. A aby těch trojek nebylo moc, z balíčků jsem vybalil čtyři knihy. Tentokrát se ale sešla zajímavá směs recenzních výtisků, a to jak žánrově, tak i způsobem, jak jsem se k nim dopracoval. No...pojďte se přesvědčit sami :) 

Balíček č. 28


První balíček se na první pohled může zdát nenápadný, ale pro nás knihomoly obsahuje něco, co si každý knihomol přeje mít doma a přitom je to kniha....Jste napnutí? 

                                              

Jde o knihu Otrávené duše, které jsou prvotinou českého, začínajícího spisovatele, Petra Švece. Zvláštní na tom je ale to, že mě autor sám kontaktoval, zda bych si nechtěl knihu přečíst, že by mi jí zaslal, a to třeba i s věnováním. Taková nabídka se přeci neodmítá a už vůbec ne ve chvíli, kdy si danou knihu opravdu chcete přečíst. 

Už nyní vám mohu říct, že jsem knihu již přečetl a mohu vám jí doporučit. A neříkám to jen proto, že mi knihu poslal sám autor. Samozřejmě má kniha své mouchy, ale dobře se čte, je poměrně originální a skvěle se bude hodit někam na dovolenou, kde vám bude dobrým společníkem, a to nejlépe někde na chatičce uprostřed lesů. Tam vynikne ta správná atmosféra knihy. Brzy napíši plnohodnotnou recenzi, takže pokud nad knihou už přemýšlíte, brzy přinesu komplexnější náhled na ni ;) 


Balíček č. 29


Druhý balíček přišel jen pár dní po tom prvním a tentokrát obsahuje knihu, o kterou jsem si zažádal sám přímo u nakladatelství...


...a je to kniha Válka starých duší od německého spisovatele Markuse Heitze. Tuto knihu mi poskytlo nakladatelství Fantom Print. Markus Heitz je výborný autor a jeho knihy jsou prostě skvělé. Válku starých duší mám právě rozečtenou a i tu vám plně mohu doporučit, protože je to skvěle vystavění příběh s mysteriózní zápletkou a navíc velice originální. Ještě jsem ani nedočetl a už se nemůžu dočkat dalšího pokračování. :)


Balíček č. 30A poslední balíček je z nakladatelství Slovart, s kterým mám navázanou spolupráci. Tenhle balíček obsahuje dvě knihy, na které jsem se skutečně těšil....takže tři, dva, jedna...


...jsou to knihy Dej mi své jméno od André Acimana a Kamenný dům, třetí díl ze série Class od        A. K. Benedictové. Na knihu Dej mi své jméno se neskutečně těším, protože jsem již viděl film, z kterého jsem byl naprosto unesen. Tahle kniha se mnou určitě pojede příští týden na dovolenou!!

Co se týče Kamenného domu, toho se maličko obávám. První díl z této volné série, který se jmenoval Jízda se mi velice líbil, což mě překvapilo. Druhý díl, který se jmenoval "Neuvěříte, co se stalo potom", mě naopak velice zklamal, takže jsem zvědavý, co přinese třetí a závěrečný díl. 


Tak co říkáte na ty překrásné knihy, které mi dorazily? Už jste některou z nich četli? Nebo se snad chystáte?? Dejte mi vědět a užívejte krásné dny a noci. :)

2 komentáře:

  1. Samé zajímavé kousky :) Nečetla jsem z nich ani jednu, ale těším se na recenze, třeba mě nalákáš :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak to jsem rád, že se knihy zamlouvají :) Budu se snažit, abych tě recenzí opravdu nalákal, protože minimálně polovina z nich už teď rozhodně stojí za přečtení ;)

      Vymazat